Мій сайт Середа, 04.12.2024, 21:38

Вітаю Вас Гість
RSS

Головна | Реєстрація | Вхід
«  Липень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Форма входу
---------
Архів записів
Друзі сайту
Головна » 2011 » Липень » 24 » Чому малий бізнес не може працювати чесно
21:42
Чому малий бізнес не може працювати чесно

Чому малий бізнес не може працювати чесно перший крок для легалізації малого бізнесу уряд зробив 11 років тому, 2-ий - протягом крайніх 3-х місяців. З такими темпами на прийнятний рівень тіні в 10% Україні вийде не раніше ніж через 10-15 років.

Рівень тінізації економіки в Україні, за даними Мінекономіки, становить 36%, за неофіційними оцінками - близько 60%. Фахівці говорять про те, що половина цього припадає на малий і середній бізнес. Зазвичай у нас прийнято вважати, що причина відходу в тінь - найвища оподаткування. Але з малим справою все по-іншому, адже питання мінімізації оподаткування для цього сектора економіки було вирішено ще в 1998 році. Зараз основними мотивами відходу з легального сектору для бізнесменів стають корупція чиновників і загальні кризові явища в економіці

Не так здавна Держкомпідприємництва з гордістю сказав, що в минулому році в Україні виникло 210 тис. нових бізнесменів. При всьому цьому чиновники несміливо замовчують, що значна частина такого зростання - очевидне здрібніння бізнесу. Начебто не скаржилися підприємці, що спрощена система оподаткування для фізосіб-підприємців недосконала, в період кризи конкретно вона виявилася більш вигідною. "Ми плануємо закрити свою фірму і відкрити ПП. Так, принаймні, ми легально зможемо платити менше податків. Діяльність нашого виробництва прив'язана до будівництва (напоготові металоконструкцій для монтажу кондиціонерів. - Ред.), А так як на даний момент фактично нічого не будується, наші замовлення різко скоротилися ", - розповідає" Коментарям "директор особистого компанії" Індіков "Людмила Зубкова. Фактична зміна форми ведення бізнесу дозволить даному підприємству перейти на єдиний податок і спростити систему звітності. Схожих прикладів по країні - 10-ки тисяч.

Спрощена система введена в 1999 році, коли країна також знаходилася в занепаді. Конкретно перехід на неї дозволив тоді малому бізнесу оформитися як легально існуючому сектору економіки. Зверніть увагу на те, що зараз відбуваються зворотні процеси. Спрощена система стає головним механізмом офіційного відходу в тінь - бізнес, щоб уникнути повного підпілля, відкрито урізує доходи до рівня "єдиноподатників". Уявіть собі один факт про те, що адже в такій ситуації середнє податкове навантаження складає 44% доданої вартості, тоді як для працюючих на загальній системі - 56%.

Що цікаво: основна перевага "спрощенки" виявилося навіть не в розмірі податку (велика частина малих компаній можуть стерпіти і величезну податкове навантаження), а в простоті сплати. Мало хто знає те, що при роботі по звичайній системі оподаткування бізнесу доводиться платити від 10 до 38 податків і зборів у залежності від сфери діяльності. Не для кого не секрет те, що для великого компанії це лише плюс. Адже чим заплутаніше система, тим простіше ухилитися від податків. І навіть не треба і говорити про те, що але для малого бізнесу, обороти якого в середньому становлять 412 тис. грн. на рік, витрати на адміністрування податків нерідко вище, ніж імовірна економія від мінімізаторські ігор. Мало хто знає те, що на підготовку і подачу податкової звітності, сплату 3-х головних типів податків - на доходи юридичних осіб, на додану вартість, також податки і збори на оплату праці, бухгалтеру потрібно близько 736 годин робочого часу на рік (практично в два рази більше, ніж у країнах ЄС). "Справа не в тому, що податки непосильні для компанії, хоча, безумовно, ми б бажали платити менше. Дуже хочеться підкреслити те, що суть у тому, що податкова система нестабільна, постійно змінюються вимоги до звітності. До того ж податків надзвичайно багато, підготовка до звітності займає багато часу ", - нарікає головний бухгалтер 1-гоз компаній, що побажав залишитися неназваним. І якщо в благополучні роки для малого компанії містити окремого бухгалтера по сплаті податків і зборів труднощі не складало, то в минулому році скорочення попиту на продукцію та висока інфляція змусили представників малого та середнього бізнесу знову переглянути свої витрати.

І все таки економія на адмініструванні податків далеко не для всіх стала панацеєю в період кризи. Було б погано, якби ми не відзначили те, що тим, у кого фінансове становище погіршилося конструктивно, довелося на сто відсотків йти в тінь. Почавши в 2008 році з перекладу власних службовців на чотиригодинний робочий день, майже всі підприємці зараз і зовсім подумують офіційно закрити свою справу. "Офіційно - ми закриваємося. Безсумнівно, варто згадати те, що але неофіційно - переносимо створення в мій гараж. У нас немає іншого виходу, люди закінчили брати житло, робити ремонти, а означає, вони не оновлюють меблі. У порівнянні з докризовим періодом обсяги замовлень у нас звалилися на 70%. Про які податки тут може йти мова? Ми в січні насилу розрахувалися за оренду приміщення ", - говорить директор меблевого компанії, що побажав зберегти анонімність. Ті ж компанії, які працюють легально, намагаються сховати свої доходи. За даними Асоціації платників податків України (АППУ), кількість компаній малого та середнього бізнесу, що переховуються від податків, перевищує 50% (це без врахування так званої неформальної діяльності, наприклад репетиторства). "Йдеться не про окремому тіньовому секторі, а про тіньової складової в діяльності майже всіх українських компаній", - зазначає перший віце-президент АППУ Василь Матійчик.

Якщо в питаннях оподаткування малий бізнес знаходить порятунок у спрощеній системі, то порятунку від бюрократії, що промишляє корупцією, поки немає. Кожен чиновник дає усвідомити бізнесменові, що він "не безоплатно тут працює". Для реєстрації компанії підприємцю необхідно сходити в податкову, чотири обов'язкових фонду, органи статистики, дозвільні органи МВС для отримання санкції на виготовлення печатки. І в кожній установі свої правила і обмежений час прийому подачі документів і, відповідно, невимовно довгі черги. Незважаючи на створення так званої одного вікна і інших послаблень для бізнесменів, оформлення всіх потрібних документів для реєстрації компаній зараз займає близько місяця.

Отримання дозвільної документації - черговий пункт витрат у бізнесу. "У власному барі я вирішив встановити холодильник для зберігання напоїв, звернувся до міського управління торгівлі, натяк на хабар проігнорував. У результаті вони сказали, що для отримання дозволу мені потрібно зробити аерофотозйомку всієї будови, де я орендую практично кілька метрів під бар. Після пари схожих історій я продав власний бізнес в Україну ", - розповідає німець Штеффен Ебауер. "Не знаю, які справи в українців з перевіряючими органами, але нас, іноземців, вони особливо" обожнюють ". "О, це наш клієнт!" - Кажуть вони. І цей клієнт отримує повний "Інтурист-сервіс", - зітхає фін Ееро Талвітіє, який займається чартером яхт в Україну.

Варто згадати і перевірки компаній контролюючими органами. СЕС, пожежна інспекція, райвідділ міліції - бажаючих інспектувати малий і середній бізнес хоч відіймеш. Зверніть увагу на те, що особистий бізнесмен з Харкова зізнається: в середньому для таких гостей він щомісяця відкладає близько 100 грн. плюс відрахування в особливий "фонд" на День пожежника, День міліціонера і інші "сіруваті дні" для малого бізнесу. Звичайно ж, всі ми дуже добре знаємо те, що довести неправомірність дій контролерів в суді бізнесменові дуже важко. Судова практика в даній сфері суперечлива. Уявіть собі один факт про те,що звичайно, судді стають на сторону "колег"-чиновників. У кожного бізнесмена свої способи боротьби з перевіряючими. Наприклад, володар 1-го з київських хостелів TIU Kiev Backpackers британець Маркус Ниммо для боротьби з вимаганням встановив в холі камеру. Каже, заходи виявилися дієвими.

Вообщем, у малого бізнесу не так давно виникли суворі аргументи на свій захист. Наприкінці минулого року депутати ВР ухвалили Закон "Про внесення змін у деякі закони України щодо спрощення критерій ведення бізнесу в Україні" (був внесений Кабінетом міністрів), згідно з яким до 1 січня 2011 року введено мораторій на втілення планових заходів держнагляду суб'єктів малого підприємництва і скасовано ліцензування деяких видів діяльності. Мало хто знає те, що вже в лютому цього року набула чинності постанова Кабміну про принципи впровадження "мовчазної згоди" - у разі ненадання дозвільного документа або відмови в отриманні його у встановлений термін бізнесмен автоматом має право здійснювати діяльність без дозвільної паперу. 11 лютого за базу прийнято конфігурації до закону про спрощену систему, якими передбачається мораторій на зростання ставок оподаткування, звуження кола платників одного податку, зміну механізму його справляння і т.д.

Чиновники переконують, що це і є порятунок малого бізнесу. Але поки спрогнозувати, як все прийняте запрацює на практиці, досить важко. Скажімо, з приводу згаданого закону деякі фахівці вважають, що окремі його положення збільшить кількість шахраїв і "віртуальних" компаній, що відкриваються для відмивання коштів або отримання земельних ділянок, а не посприяють чесному бізнесу. "Встановлення малого статутного фонду для ТОВ викликає побоювання, що цим можуть користуватися якісь фірми-одноденки для проведення незаконних конвертаційних операцій", - показує на одну з слабеньких місць документа Василь Матійчик. А керуючий Бюро делегата німецької економіки в Україні Ганс-Райнер Ківель взагалі не лицезреет в цьому законі нічого прогресивного. Було б погано, якби ми не відзначили те, що а саме, зобов'язання для малого бізнесмена мати капітал у розмірі малої зарплати ніяк не зуміє впливати на роботу бізнесу: "За ці кошти не придбаєш за гроші навіть монітор, не те що комп для кабінету , не отримаєш за ці кошти і кредит ".

Якщо Ви зареєстрований користувач і бажаєте брати участь в дискусії - введіть

Код складається з цифр і латинських букв, зображених на картинці. І дійсно, для перезавантаження коду клікніть на картинці.

(C) Укррудпром - анонси металургії: кольорова металургія, чорна металургія, металургія Україні

При цитуванні і використанні матеріалів посилання на www.ukrrudprom.ua обов'язкових. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в будь-якому вигляді суворо заборонено

Переглядів: 457 | Додав: chords | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz