Мій сайт Середа, 04.12.2024, 21:31

Вітаю Вас Гість
RSS

Головна | Реєстрація | Вхід
«  Липень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
Форма входу
---------
Архів записів
Друзі сайту
Головна » 2011 » Липень » 24 » Поблажки для малого бізнесу від Мінфіну Росії від 11.01.11
21:39
Поблажки для малого бізнесу від Мінфіну Росії від 11.01.11

Kravtsova.info Дамський блог на суворі теми Підписка по e-mail Сторінки Скупчення міток Поблажки для малого бізнесу від Мінфіну Росії від 11.01.11

Мін'юст Росії 1 грудня 2010 зареєстрував наказ Мінфіну Росії від 08.11.2010 № 144н, який вносить поправки до законодавства з бухгалтерського обліку. Всі нововведення стосуються малих компаній і суттєво спрощують ведення бухгалтерського обліку. Можливо і те, що сходу скажемо, що поправки не поширюються на кредитні організації та емітентів на публіці розміщуваних цінних паперів. І навіть не треба і говорити про те, що конфігурації набувають чинності починаючи з річної звітності за цей рік.

Для початку визначимося, на які організації поширюються пільги, передбачені у коментованому наказі. Поняття суб'єктів малого підприємництва дано у Федеральному законі від 24.07.2007 № 209-ФЗ «Про розвиток малого і середнього підприємництва в Російській Федерації» (далі - Закон № 209-ФЗ). Зверніть увагу на те, що аспекти віднесення організацій до суб'єктів малого бізнесу встановлені в ст. 4 Закону № 209-ФЗ:

середня чисельність працівників за попередній календарний рік - до 100 осіб;

сумарна частка ролі РФ, суб'єктів РФ, міських утворень, іноземних організацій, іноземних людей, публічних і релігійних організацій (об'єднань), благодійних та інших фондів у статутному капіталі компанії не вище 25%. Безсумнівно, варто згадати те, що не рахуючи того, дещиця ролі, що належить одному або декільком юридичним особам, які не є суб'єктами малого та середнього підприємництва, не повинна перевищувати 25%. Зверніть увагу: у подп. 1 п. 1 ст. 4 Закону № 209-ФЗ наведено список організацій, на які дані обмеження не поширюються;

алізації товарів (робіт, послуг) без урахування ПДВ або балансова вартість активів (залишкова вартість основних засобів і нематеріальних активів) за попередній календарний рік не вище 400 млн руб. (П. 1 постанови Уряду РФ від 22.07.2008 № 556).

Коментований наказ Мінфіну Росії вніс зміни в п. 12 ПБУ 9 / 99 «Доходи організації». Суб'єкти малого підприємництва вправі визнавати виручку у міру надходження грошей від покупців.

Організації можуть застосовувати касовий спосіб при дотриманні пари критерій:

організація має право на отримання даної виручки, що випливає з певного контракту або підтверджене іншим відповідним чином;

витрати, що зроблені або будуть проведені у зв'язку з цією операцією, можуть бути визначені.

Що стосується обліку витрат, у п. 18 ПБУ 10/99 «Витрати організації» і на даний момент передбачена можливість визнавати витрати після погашення заборгованості. Необхідно підкреслити те, що такий варіант може вживатися, коли в дозволених варіантах виручка визнається у міру оплати. Внесені конфігурації замінили слова «в дозволених випадках» на слова «суб'єктом малого підприємництва». Зараз норми ПБО 10/99 узгоджуються з положеннями ПБО 9 / 99.

Принциповий момент: коментовані нововведення дають право, але не зобов'язують компанії визначати виручку у міру надходження грошей і списувати витрати по їх оплаті. Необхідно відзначити те, що почати використовувати нововведення можна з наступного року, прописавши в обліковій політиці обраний спосіб визнання виручки і витрат. Але слід пам'ятати: якщо в податковому обліку компанія вживає спосіб нарахування, в бухгалтерському неминуче виникнуть розбіжності по ПБУ 18/02.

У поточний час ПБУ 16/02 «Інформація по діяльності, що припиняється» повинні використовувати всі комерційні організації, крім кредитних. Коментований наказ Мінфіну Росії дозволяє організаціям малого бізнесу не використовувати ПБУ 16/02. Таке нововведення дозволить істотно спростити роботу бухгалтерів організацій малогобізнесу.

Також малі компанії можуть не застосовувати ПБУ 2 / 2008 «Облік договорів будівельного підряду», але знову-таки з одним застереженням.

Поправки торкнулися і ПБУ 19/02 «Облік грошових вкладень». За загальним правилом початкова вартість грошових вкладень, за якими вони прийняті до бухгалтерського обліку, може змінюватися у випадках, встановлених законодавством або ПБУ 19/02 (п. 18 ПБУ 19/02). При цьому для цілей наступної оцінки грошові вкладення поділяються на дві групи. 1-а - грошові вкладення, за якими можна знайти поточну ринкову вартість. 2-а - грошові вкладення, за якими поточна ринкова вартість не визначається.

Нововведення дозволяють суб'єктам малого бізнесу здійснювати таку оцінку грошових вкладень в порядку, передбаченому для 2-ої групи. Звичайно ж, всі ми дуже добре знаємо те, що тоді грошові вкладення відображаються в бухгалтерському обліку та звітності на звітну дату по початковій вартості (п. 21 ПБУ 19/02).

Поправки, внесені до ПБУ 1 / 2008, дозволять малим компаніям відображати в бухгалтерській звітності наслідки конфігурацій облікової політики перспективно, іншими словами з початку внесення коригувань (п. 15.1 ПБО 1 / 2008).

Такою порядок передбачений для конфігурацій, які надали або здатні зробити істотний вплив на фінансове становище компаній, грошові результати її діяльності та (або) рух грошей. Це правило не поширюється на випадки, коли законодавством РФ і (або) нормативними правовими актами з бухобліку встановлено інший порядок.

Конфігурації внесені і до ПБУ 15/2008 «Облік витрат за позиками та кредитами». У поточний час витрати на позики визнаються іншими витратами, не рахуючи тієї їх частини, яка включається у вартість інвестиційного активу. В даному випадку відсотки, що приєднуються позикодавцю і конкретно пов'язані з придбанням, спорудженням та (або) створенням інвестиційного активу, враховуються у вартості основних засобів (нематеріальних активів, інших необоротних активів).

Новація дозволить суб'єктам малого підприємництва визнавати всі витрати по позиках іншими витратами, у тому числі ті, які відносяться до вартості інвестиційного активу.

І крайнє положення з бухгалтерського обліку, яке зазнало конфігурації, - ПБУ 22/2010 «Виправлення помилок у бухгалтерському обліку». Не для кого не секрет те, що малим компаніям дозволено виправляти значні помилки попереднього звітного року без ретроспективного перерахунку. Як би це було не дивно, але це нововведення значно спростить складання звітності.

Популярні записи Залиште власний коментар Рубрики Новітні пости Посилання Вислати повідомлення адміну
Переглядів: 354 | Додав: chords | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz