Мій сайт Середа, 04.12.2024, 21:14

Вітаю Вас Гість
RSS

Головна | Реєстрація | Вхід
«  Липень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Форма входу
---------
Архів записів
Друзі сайту
Головна » 2011 » Липень » 24 » Поправка Пугачова - Бородіна, RSS news
21:57
Поправка Пугачова - Бородіна, RSS news

Банк Росії опублікував проект поправок, які посилять функцію оцінки позичальників, також змусять банки робити відрахування в резерви в разі видачі кредитів афілійованим компаніям. Порахувавши виданий кредит сумнівним, співробітники ЦБ можуть нагрянути з перевіркою до позичальника, щоб переконатися в якості представлених застав і дійсності його бізнесу.

Російським банкам знову належить приростити витрати - за рахунок новітніх відрахувань у резерв. Згідно приготованим ЦБ поправками до положення 254-П, банкам доведеться оцінювати категорії позичок за новеньким нормам, також резервувати необхідно буде кредити, по яких раніше провізії створювати не потрібно. Це стосується, зокрема, позик офшорним компаніям і пов'язаним сторонам.

Не виключено, що посилити правила формування резервів регулятор вирішив після історії з Банком Столиці (а може бути, і Міжпромбанк. Однією з обставин його томного грошового стану та необхідності держпідтримки були названі кредити, видані компаніям екс-глави банку Андрія Бородіна. А першим заступник голови ЦБ Геннадій Меликьян заявляв, що ситуація з Банком Столиці показала безліч невирішених проблем у сфері нагляду.

На даний момент кредити пов'язаним компаній відносяться до проблемної, третьої категорії, тільки якщо позичальник не надає фінансову інформацію про для себе протягом кварталу. Цей пункт у законі залишається, але зараз навіть при наявності всіх документів кредити пов'язаним компаніям доведеться відносити до 2-ої категорії властивості (нестандартні кредити. Резервувати по таким позикам необхідно буде понад 10% від виданих коштів.

«Банки не зуміють різко відмовитися від кредитування афілійованих компаній. 10% резервів - це багато, але позикові кошти компаній знаходяться в бізнесі, в оборотних коштах ", - відзначає партнер BDO Денис Тарадій. На його думку, кредитні спілки будуть скористатися законними іншими варіаціями - наприклад, реєструвати компанії так, щоб вони юридично були не з'єднані з банком. «Також банки можуть домовитися кредитувати пов'язані проекти один одного», - вважає експерт.

Не рахуючи того, Банк Росії примусить кредитні організації формувати малі резерви в 10% по позиках, виданих компаніям, щодо дійсності діяльності яких у регулятора є сумніви. Посеред підозрілих рис - ненадання звітності та операції без тривіального економічного сенсу. Кредити офшорним компаніям потрібно буде також резервувати з рівнем мінімум 10%, залежно від рис компанії-клієнта.

Також ЦБ отримає право інспектувати позичальника, якщо надана інформація банком буде викликати у регулятора сумніви. «Дана міра найбільш актуальна для компаній малого і середнього бізнесу, якщо для великих холдингів з загальновідомою репутацією», - вважає головний бухгалтер Нордеа Банку Тетяна Шарова. Само-собою зрозуміло, на її думку, введення подібної норми зобов'язана сприяти найбільш копіткій контролю за якістю кредитного ранця, у тому числі з боку банків. Як пояснила пані Шарова, на даний момент ЦБ інспектує якість позичальника по інформації, що міститься в цільовому судженні і кредитному досьє - ці документи банк надає в процесі інспекційних перевірок або за окремими запитами регулятора.

Поправки в положення 254-П вступлять в силу через півроку після публікації в «Віснику Банку Росії».

До запису "Поправка Пугачова - Бородіна" поки немає коментарів відкоментувати Радимо до відвідування:
Переглядів: 329 | Додав: chords | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz